Strona główna / Aktualności

Degustacja Potraw Regionalnych

XIII Konkurs Potraw Regionalnych w Niedźwiedziu 28.10.2017 roku w Niedźwiedziu odbył się XIII Konkurs Potraw Regionalnych. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji zagórzańskich przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Niedźwiedź. Organizatorami konkursu byli: Gminne Centrum Kultury w Niedźwiedziu oraz Wójt Gminy Niedźwiedź. W konkursie wzięły udział wszystkie koła z terenu gminy tj. z Koniny, Poręby Wielkiej, Niedźwiedzia i Podobina.

 

 

 

O godzinie 17.00 nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy i przywitanie zgromadzonych gości. Degustację potraw rozpoczęła komisja. W skład komisji wchodzili: Pani Anna Liberda, Pan Tomasz Najda, Pan Franciszek Dziedzina oraz Pan Rafał Rusnak. Stanowiska konkursowe nie tylko kusiły smakiem i aromatem dań, ale również cieszyły oko barwnymi dekoracjami. Dominowały potrawy tradycyjne z kuchni staropolskiej i to właśnie one miały zdobyć uznanie Komisji. Do oceny zgłoszono dania gorące, dania zimne, przystawki oraz ciasta. Nie zabrakło smakowitych deserów i domowych nalewek. Komisja zwracała uwagę na zgodność kuchni z lokalną tradycją, wygląd stołu, estetykę i formę podania potraw. Istotny był również dobór tradycyjnych składników potrawy, walory smakowe oraz strój osób prezentujących i serwujących potrawy. Komisja doceniła wysiłki wszystkich Pań i wręczyła nagrody. Panie z KGW otrzymały m.in. albumy oraz dzieła dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „KULTURA-INTERWENCJE 2017”. Zaraz po ocenie przez komisję przygotowanych potraw, każdy z uczestników imprezy mógł osobiście przekonać się o ich walorach smakowych. Imprezę uświetnił występ zespołu Porębiański Ród.

.

 

 

Utworzony:2017-11-03 08:48:03
Autor:AKTUALNOŚCI

Ogłoszenie
Zaproszenie
Zbiórka Elektrośmieci
INFORMACJA DLA WŁAŚCICIELI GOSPODARSTW AGROTURYSTYCZNYCH I WYNAJMUJĄCYCH POKOJE
Gminny Konkurs Recytatorski
Spotkanie z ciekawą chemią na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie
IX FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ
O G Ł O S Z E N I E Wójta Gminy Niedźwiedź o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Niedźwiedź
Gymnasium Haus Overbach szkołą partnerską Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu.
Wojewódzki konkurs ,,Góralskie cytanie"
UCHWAŁA NR XLVI/322/18 Rady Gminy Niedźwiedź z dnia 25 maja 2018 roku w sprawie: przyjęcia „Regulaminu przyznawania nagród dla uzdolnionych Uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu gminy Niedźwiedź, za wysokie wyniki w nauce i szcze
STYPENDIUM
„XI ZLOT SZKÓŁ im. Władysława Orkana”
„IV Przegląd Form Teatralnych”
Gmina Niedźwiedź poszukuje nauczyciela informatyki do wzięcia udziału w Projekcie MIŚKI
Dzień Mamy w Szkole Podstawowej w Porębie Wielkiej
Wykaz Nieruchomości przeznaczonych do oddania w najem ” Nieruchomość przeznaczona wyłącznie na cele związane z prowadzeniem Urzędu Pocztowego.”
Wykaz Nieruchomości przeznaczonych do oddania w najem ” Nieruchomość przeznaczona tylko do prowadzenia działalności w zakresie świadczenia usług medycznych”
Wykaz Nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę „Skup-sprzedaż surowców wtórnych i złomu”.
XVII MAJÓWKA U ORKANA
Dzień Ziemi
Ogłoszenie
Informacja Wójta Gminy o naborze osób chętnych do udziału w nieodpłatnym projekcie „Małopolski e-Senior”
Projekt socjalny „Inwestycja w przyszłość”
Urząd Gminy w Niedźwiedziu przypomina wszystkim mieszkańcom Gminy Niedźwiedź o obowiązku zgłaszania do opodatkowania pomieszczeń związanych z wynajem pokoi gościnnych.
"Program Wyrównywania Różnic Między Regionami III" 

IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska