Strona główna / Aktualności

Festiwal Młodych

 

Dnia 27 lipca 2016 r. na stadionie sportowym w Mszanie Dolnej odbył się Festiwal Młodych. Mieszkańcy Gminy Niedźwiedź mieli okazję uczestnictwa w inicjatywie pokazującej młody, żywy i różnorodny Kościół. Festiwal rozpoczął się o godz. 1500 w Kościele na placu św. Siostry Faustyny w Mszanie Dolnej - Koronką do Miłosierdzia Bożego. Licznie zgromadzonych uczestników powitały orkiestry dęte OSP z Mszany Dolnej, OSP z Mszany Górnej, „Echo Gór” z Kasinki Małej oraz „Echo Zagórzan” z Kasiny Wielkiej. Po wspólnej modlitwie i malowaniu wstęgi przy dźwiękach orkiestr orszak wyruszył na stadion miejski w Mszanie Dolnej.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na stadionie po oficjalnym powitaniu wszystkich uczestników  scenę przejęli artyści i pielgrzymi z różnych stron świata. Został wspólnie odśpiewany hymn "Błogosławieni miłosierni". Swoje programy artystyczne jako reprezentanci Gminy Niedźwiedź przedstawiły m.in. Zespół „Porębiański Ród” z Poręby Wielkiej oraz Zespół „Gorcanie” z Niedźwiedzia. Nasze koła Gospodyń wiejskich  reprezentowało KGW z Koniny które przygotowało wspaniałe potrawy regionalne oraz regionalne pamiątki, które pielgrzymi chętnie kupowali. Grupy te pokazały bogaty dorobek kulturalny naszego regionu. Na pielgrzymów czekały również pamiątkowe pocztówki, które organizatorzy przygotowali na Światowe Dni Młodzieży. O godz. 2100 odbył się „Apel Jasnogórski” z piękną oprawą chóru "Gloria Dei" z Poręby Wielkiej.  Po apelu scenę przejęli młodzi artyści, którzy  porwali wszystkich uczestników do tańca. Wspólna zabawa przy dźwiękach zespołów  muzycznych  "GooraleSKA", "Tabor" z Peru oraz „Gołecki” z Koniny  trwała do późnych godzin nocnych.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorami Festiwalu był Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży dekanatu Mszana Dolna wspólnie z Powiatem Limanowskim oraz władzami trzech gmin: Miasta Mszana Dolna, Gminy Mszana Dolna i Gminy Niedźwiedź.

Utworzony:2016-08-05 13:46:46
Autor:


 

IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska