Strona główna / Aktualności

Niedziela Palmowa 2016

Jak tradycja każe, by upamiętnić uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy obchodzimy Niedzielę Palmową. Na pamiątkę gałązek, które wtedy rzucano na drogę po której jechał Jezus, dziś przystrajamy pięknie nasze bazie.

Te najpiękniejsze, ozdobione kwiatami własnoręcznie robionymi wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Księży z Koniny i z Poręby Wielkiej razem z Gminnym Centrum Kultury.

Zarówno w Porębie, jak i w Koninie nie było problemu z wyłonieniem zwycięzcy w kategorii najwyższa palma, a trzeba przyznać wysokości były imponujące 8,5 m miała bazia z Koniny i przeszło 6 metrów ta z Poręby. O wiele większym problemem było wyłonienie zwycięzców w kategorii na najładniejszą palmę. Z tego powodu oprócz miejsc „na podium” jury przyznało mnóstwo wyróżnień. Zapraszamy po odbiór nagród w zapowiedzianych przez księży terminach.

W tym miejscy pracownicy Gminnego Centrum Kultury w niedźwiedziu składają serdeczne podziękowania Księżom z Poręby Wielkiej i z Koniny za pomoc w organizacji konkursu, ale także, a może przede wszystkim osobom, które do tego konkursu przygotowały swoje prace. To dzięki Wam nasza kultura kwitnie i wrasta w serca kolejnych pokoleń.

 

 

 

 

 

 

 

 

Utworzony:2016-03-23 12:29:03
Autor:


 

IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska