Strona główna / Aktualności

Niedziela Palmowa 2016

Jak tradycja każe, by upamiętnić uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy obchodzimy Niedzielę Palmową. Na pamiątkę gałązek, które wtedy rzucano na drogę po której jechał Jezus, dziś przystrajamy pięknie nasze bazie.

Te najpiękniejsze, ozdobione kwiatami własnoręcznie robionymi wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Księży z Koniny i z Poręby Wielkiej razem z Gminnym Centrum Kultury.

Zarówno w Porębie, jak i w Koninie nie było problemu z wyłonieniem zwycięzcy w kategorii najwyższa palma, a trzeba przyznać wysokości były imponujące 8,5 m miała bazia z Koniny i przeszło 6 metrów ta z Poręby. O wiele większym problemem było wyłonienie zwycięzców w kategorii na najładniejszą palmę. Z tego powodu oprócz miejsc „na podium” jury przyznało mnóstwo wyróżnień. Zapraszamy po odbiór nagród w zapowiedzianych przez księży terminach.

W tym miejscy pracownicy Gminnego Centrum Kultury w niedźwiedziu składają serdeczne podziękowania Księżom z Poręby Wielkiej i z Koniny za pomoc w organizacji konkursu, ale także, a może przede wszystkim osobom, które do tego konkursu przygotowały swoje prace. To dzięki Wam nasza kultura kwitnie i wrasta w serca kolejnych pokoleń.

 

 

 

 

 

 

 

 

Utworzony:2016-03-23 12:29:03
Autor:AKTUALNOŚCI

Ogłoszenie
Zaproszenie
Zbiórka Elektrośmieci
INFORMACJA DLA WŁAŚCICIELI GOSPODARSTW AGROTURYSTYCZNYCH I WYNAJMUJĄCYCH POKOJE
Gminny Konkurs Recytatorski
Spotkanie z ciekawą chemią na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie
IX FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ
O G Ł O S Z E N I E Wójta Gminy Niedźwiedź o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Niedźwiedź
Gymnasium Haus Overbach szkołą partnerską Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu.
Wojewódzki konkurs ,,Góralskie cytanie"
UCHWAŁA NR XLVI/322/18 Rady Gminy Niedźwiedź z dnia 25 maja 2018 roku w sprawie: przyjęcia „Regulaminu przyznawania nagród dla uzdolnionych Uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu gminy Niedźwiedź, za wysokie wyniki w nauce i szcze
STYPENDIUM
„XI ZLOT SZKÓŁ im. Władysława Orkana”
„IV Przegląd Form Teatralnych”
Gmina Niedźwiedź poszukuje nauczyciela informatyki do wzięcia udziału w Projekcie MIŚKI
Dzień Mamy w Szkole Podstawowej w Porębie Wielkiej
Wykaz Nieruchomości przeznaczonych do oddania w najem ” Nieruchomość przeznaczona wyłącznie na cele związane z prowadzeniem Urzędu Pocztowego.”
Wykaz Nieruchomości przeznaczonych do oddania w najem ” Nieruchomość przeznaczona tylko do prowadzenia działalności w zakresie świadczenia usług medycznych”
Wykaz Nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę „Skup-sprzedaż surowców wtórnych i złomu”.
XVII MAJÓWKA U ORKANA
Dzień Ziemi
Ogłoszenie
Informacja Wójta Gminy o naborze osób chętnych do udziału w nieodpłatnym projekcie „Małopolski e-Senior”
Projekt socjalny „Inwestycja w przyszłość”
Urząd Gminy w Niedźwiedziu przypomina wszystkim mieszkańcom Gminy Niedźwiedź o obowiązku zgłaszania do opodatkowania pomieszczeń związanych z wynajem pokoi gościnnych.
"Program Wyrównywania Różnic Między Regionami III" 

IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska