Strona główna / Aktualności

VIII Zlot Szkół Podstawowych i Gimnazjów im. Wł. Orkana

 

Dnia 09.06.2015 r. przy „Orkanówce” odbył się VIII Zlot Szkół Podstawowych i Gimnazjów im. Wł. Orkana. W imprezie uczestniczyły delegacje z ośmiu szkół. Po powitaniu przybyłych gości i uczestników rozpoczęły się występy grup, które przygotowały inscenizacje na podstawie utworów Władysława Orkana. Następnie na scenie wystąpili uczniowie recytujący fragmenty utworów lub wiersze naszego piewcy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Uczniowie każdej ze szkół przygotowali także prace na konkurs plastyczny pt. „Poręba Wielka za czasów Władysława Orkana”. Czteroosobowa komisja oceniła wszystkie trzy konkursy i w każdym przyznała nagrody oraz wyróżnienia. W tym miejscu wymienieni tylko zwycięscy:
Konkurs plastyczny: delegacja szkoły z Rozdziela
Konkurs recytatorski ex aequo; Ania Gładysz  uczennica szkoły w Skomielnej Białej i Oliwia Kowalczyk uczennica szkoły w Sieniawie
Konkurs scenek z utworów Orkana: delegacja ze szkoły w Skomielnej Białej.
W trakcie imprezy członkinie Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan serwowały ciepłe danie, a dodatkowo każdy z uczestników otrzymał małe co nieco. Chętni uczniowie zwiedzili z przewodnikiem dom pisarza. Zabawa była przednia, zwłaszcza, że pogoda dopisała. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:





Utworzony:2015-06-12 08:10:51
Autor:


























 

IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska